konsultacje z fizjologiem roślin

Czym są konsultacje z fizjologiem roślin?

Rośliny, którymi coraz chętniej się otaczamy i wypełniamy nasze przestrzenie, są żywymi, niekiedy dość delikatnymi organizmami. Oznacza to, że, pomimo braku możliwości poruszania się, rozpoznają swoje otoczenie – podłoże, w którym rosną, natężenie światła, stopień wilgotności powietrza, temperatura, i reagują na jego zmiany. Są również narażone na stres i wystąpienie różnego rodzaju chorób.

Kiedy rośliny w naszych domach, mieszkaniach czy biurach chorują, często jest to powodem frustracji i niezadowolenia, zwłaszcza gdy porównujemy je do dorodnych okazów w witrynach kwiaciarni lub na zdjęciach w Internecie. Co więcej, mamy poczucie, że pieniądze, które wydaliśmy na zakup roślin, podłoża, nawozów i donic, nie były dobrą inwestycją.

Czy jest jakieś rozwiązanie tej sytuacji?

W takich przypadkach, wychodzimy naprzeciw Twoim oczekiwaniom i zapewniamy wsparcie w Twoich staraniach o zdrowe, piękne rośliny. Oferujemy usługę konsultacji z fizjologiem roślin, dzięki której:

  • dowiesz się jak najlepiej opiekować się roślinami,
  • poznasz problemy i zagrożenia w domowej uprawie oraz nauczysz się ich unikać,
  • otrzymasz plan działania, który pozwoli polepszyć zdrowie i witalność Twoich roślin.

Jak będzie przebiegać konsultacja z fizjologiem roślin?

Formularz

Na początku otrzymasz od nas krótki formularz do wypełnienia. W formularzu poprosimy Cię o opisanie swoich roślin oraz warunków, w jakich rosną. Skróci to czas potrzebny na uzyskanie prawidłowej diagnozy problemów oraz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

E-book „Podstawy pielęgnacji roślin domowych”

Otrzymasz od nas e-book „Podstawy pielęgnacji roślin domowych” zawierający informacje o najczęściej popełnianych błędach w domowej uprawie roślin oraz o tym, jak rozpoznawać objawy chorobowe u naszych zielonych podopiecznych. Możliwe, że dzięki tej lekturze, rozpoznasz niektóre z powodów złego samopoczucia Twoich roślin.

Rozmowa z fizjologiem roślin online

Nasza ekspertka przeprowadzi z Tobą wywiad dla jak najlepszej oceny sytuacji. Rozmowa pozwoli nam dokładnie określić Twoje oczekiwania, a Tobie – jeszcze lepiej poznać potrzeby swoich zielonych ulubieńców.

Rozpisanie harmonogramu działania

Otrzymasz od nas dokładny harmonogram działania dostosowany do indywidualnych potrzeb Twoich roślin. Harmonogram będzie dopasowany pod kątem wymagań gatunkowych oraz aktualnych problemów, z którymi się zmagasz. Oferowany przez nas plan działania uwzględni takie aspekty jak poprawa warunków wzrostu, nawożenie i leczenie chorób.

Pomoc w wykonaniu zaleceń pielęgnacyjnych

Jeśli będziesz wymagać dalszego wsparcia w opiece nad roślinami – nie martw się! Oferujemy pomoc w realizacji zaleceń pielęgnacyjnych. Nasza wiedza i zaangażowanie pozwolą Ci osiągnąć najlepsze efekty w dbaniu o zdrowie Twoich roślin.

Zaobserwuj nas w social mediach

12 rzeczy, które musisz wiedzieć zanim zdecydujesz się na zieloną ścianę

Sprawdź nasze pozostałe artykuły

Na co dzień ubarwiamy zielenią przestrzenie biznesowe oraz prywatne, podnosząc ich atrakcyjność oraz zapewniając oryginalny nastrój.