Panele ścienne z naturalnego mchu ubarwiające przestrzeń

Wyprodukowane na indywidualne zamówienie i dopasowane do Twojej przestrzeni. Szybki efekt zieleni w miejscu, w którym nie ma warunków dla żywych roślin. Tworzone ręcznie w Polsce.

Dlaczego warto wybrąć nasze ściany z mchu?

Tworzymy oryginalne ściany z mchu, które są dostosowane do Twojego projektu. Przekuwamy Twoją wizję na rzeczywistość.

Niepowtarzalna estetyka

Rama obrazu lub ściany z mchu są niezwykle estetycznie wykończone z dbałością o szczegóły. Ubarwiają każde wnętrze.

Bezpieczeństwo

Mchy i porosty impregnowane są przy użyciu naturalnych środków i barwione farbami do żywności. Wykorzystujemy wyłącznie susbtancje bezpieczne.

Naturalne 100%

Stabilizowane mchy i porosty posiadają naturalny zapach, który z czasem słabnie — przy zachowaniu właściwej wilgotności i niepryskaniu mchu wodą.

Ponadczasowa trwałość

Panele są specjalnie konserwowane, aby zachowały właściwości wizualne i dotykowe na długi czas. Nie wymagają pielęgnacji, ani wody. Są w 100% bezobsługowe.

Szybki montaż

Do każdego zamówienia dołączamy instrukcję samodzielnego montażu oraz użytkowania. Jeżeli chcesz, zajmiemy się montażem za Ciebie.

Naturalny miernik wilgotności powietrza

Mchy i porosty są wskaźnikiem wilgotności powietrza, najlepiej funkcjonują przy wilgotności ok. 40-60%. Jeżeli spada poniżej normy, rośliny stają się suche i twarde.

Chrobotek reniferowy na Twojej ścianie

Chrobotek reniferowy to porost występujący naturalnie w czystych rejonach lasów półkuli północnej. Jest wykorzystywany do tworzenia kompozycji oraz zielonych ścian. Jego zaletą jest niewiarygodna miękkość i lekkość, która zapewnia estetyczny efekt wizualny. Panele z chrobotka reniferowego są tworzone ręcznie ze względu na jego delikatność. Jest łatwy w utrzymaniu i nie wymaga pielęgnacji.

Właściwości płyty Premium z chrobotka reniferowego:

 • nie wymaga podlewania i doświetlenia specjalistycznymi lampami (choć rekomendujemy oświetlenie dla podkreślenia walorów estetycznych)
 • wymagana wilgotność powietrza oscylująca pomiędzy 40-60%
 • panel nośny MDF (grubość: 6-10 mm)
 • grubość warstwy mchu: 5-7 cm
 • dostępnych 12 kolorów podstawowych
 • aż 20 kolorów mchu do wyboru na specjalne zamówienie
 • montaż paneli na wcześniej wybranej powierzchni
 • na zamówienie dostępna płyta wodoodporna lub z atestem B1
 • cena od 1350 zł netto za m2 (bez montażu)

A może wybierasz mech poduszkowy?

Mech poduszkowy to dekoracyjny mech występujący w niezwykle ciekawej formie nieregularnych poduszek. Tworzy niezapomniany efekt 3D. W otoczeniu ciemnej zieleni uwypukla się jego naturalny charakter.

Właściwości płyty z mchem poduszkowym:

 • nie wymaga podlewania i doświetlenia specjalistycznymi lampami (chociaż rekomendujemy oświetlenie dla podkreślenia walorów estetycznych)
 • wymagana wilgotność powietrza oscylującej pomiędzy 40-60%
 • panel nośny MDF (grubość: 3-10mm)
 • kolory podstawowe: zieleń mchu, zieleń jabłkowa i energetyczna zieleń
 • montaż paneli na wcześniej wybranej powierzchni
 • na zamówienie dostępna płyta wodoodporna lub z atestem B1
 • cena od 1750 zł netto za m2 (bez montażu)

Jak wygląda proces współpracy?

Zbudujemy Twoją ścianę z mchu zgodnie z planem.
1.

Umawiamy się na spotkanie

Podczas rozmowy poznajemy Twoje potrzeby oraz oczekiwania. Zderzamy to z naszą wiedzą i doświadczeniem, w wyniku czego mamy zarys planu działań.
2.

Otrzymujesz rozwiązanie

Na podstawie Twoich potrzeb dobieramy odpowiednie rozwiązanie i przedstawiamy je w ofercie. Zależy nam na obustronnym zrozumieniu, dlatego indywidualnie omawiamy każdy element oferty.
3.

Ustalamy harmonogram prac

Po zatwierdzeniu oferty ustalamy harmonogram prac, podając konkretne widełki czasowe. Wiesz, czego możesz się spodziewać i kiedy będziesz w stanie podziwiać swoją zieloną ścianę z mchu.
4.

Podpisujemy umowę lub wystawiamy FV

Warunki współpracy już znasz. Terminy także. Czas na podpisanie umowy lub wystawienie FV. To czysta formalność, dzięki której Twoja przestrzeń się zazieleni.
5.

Budujemy zieloną ścianę z mchu

Rozpoczynamy prace zgodnie z ustalonym harmonogramem. Zajmujemy się całym procesem, a Ty w tym czasie możesz obserwować, jak od podstaw powstaje Twoja zielona ściana z mchu.
6.

Oceniamy współpracę

Jakość współpracy mierzymy nie tylko liczbą mchu na ścianie, ale także liczbą uśmiechów, dlatego wspólnie podsumowujemy projekt.

Dlaczego warto wybrać właśnie nas?

Jesteśmy ogrodnikami z wykształcenia i powołania, którzy traktują swoją pracę poważnie i z pasją. W centrum uwagi stawiamy zadowolenie klienta, a nie tylko zysk finansowy. Nasze wieloletnie doświadczenie podpowiada nam, gdzie stosować żywe rośliny, a gdzie mech – tak, aby efekt dla był najlepszy dla Ciebie.  Na pierwszym miejscu zawsze stawiamy możliwości (Twoje zasoby) oraz ergonomię danego założenia roślinnego.
0

lat doświadczenia

w projektowaniu zielonych ścian

+ 0 m2

zielonych ścian

zbudowanych dla klientów z całej Polski

# 0

zielona ściana w Polsce

zaprojektowana przez Sebastiana z naszego zespołu

0

gatunków roślin

które wykorzystujemy każdego dnia

0

posadzonych roślin

które już upiększają wnętrza naszych klientów

0

lat

nieprzerwanej współpracy serwisowej

Poznaj opinie naszych klientów

Na budowaniu zielonych ścian znamy się jak mało kto. Ale nie musisz nam wierzyć na słowo. Zobacz opinie osób, które z nami współpracowały.

Powierzyliśmy Zieleni We Wnętrzach przygotowanie ogrodu wertykalnego do naszego nowego biura. Wiedza i umiejętności zespołu przełożyły się na piękną zieleń, która od wejścia wita naszych gości. W czasach lockdownu mogliśmy liczyć na ich elastyczność biznesową.
Krzysztof Bajołek
Prezes Zarządu Answear.com S.A.
Zieleń We Wnętrzach doprowadziła nasze rośliny do porządku. Po roku zbudowaliśmy zieloną ścianę, a widząc pozytywny wpływ roślin na nasze biuro chętnie wprowadzimy jej więcej.
CD Projekt Red
Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego zaświadcza, że współpraca rozpoczęła się w czerwcu 2019 i na dzień dzisiejszy trwa nadal. Zieleń We Wnętrzach świadczy usługi serwisowe polegające na utrzymaniu roślin stanowiących elementy wykonanych ścian: zewnętrznej i wewnętrznej w obiekcie dworca Wodzisław Śląski. Usługi serwisowe realizowane są sprawnie, terminowo i z najwyższą starannością, dlatego też udzielamy firmie jak najlepszych referencji.
Mieczysław Kieca
Prezydent Miasta
Roślinność w biurze wpływa na dobre samopoczucie i efektywność naszych pracowników. Dlatego cieszymy się, że możemy współpracować z firmą Zieleń we Wnętrzach. Dzięki nim zielone ściany są dla nas praktycznie bezobsługowe i bezproblemowe. Zawsze możemy liczyć na ich wsparcie i profesjonalne doradztwo.
Nowy Styl
Wspólnie zaprojektowaliśmy zieloną strefę do naszego apartamentu pokazowego. Zależało nam na partnerze o świeżym spojrzeniu i jednocześnie z dużym doświadczeniem. Współpraca z Zielenią We Wnętrzach pozwoliła nam zrealizować prace  zgodnie z planowanym terminarzem i projektami. W długofalowej współpracy sprawdzają się znakomicie.
KLER
Zielona ściana jaką zaprojektowali, a w szczególności kilkumetrowe monstery robią ogromne wrażenie na wszystkich odwiedzających nasze biuro.
ES-System

Swoje rośliny powierzyli nam

Agata Zamorska-Kapusta

ZIELEŃ WE WNĘTRZACH Sp. z o.o.

NIP:

676-260-26-34

Adres:

Szlak 77/222

31-153 Kraków, Polska

Porozmawiajmy o Twojej ścianie z mchu

Chcemy, żebyś się czuł maksymalnie komfortowo, dlatego zaraz po przesłaniu formularza otrzymasz od nas wiadomość z możliwością umówienia rozmowy w dogodnym dla Ciebie terminie oraz informacją, jak przygotować się do spotkania, aby nic Cię nie zaskoczyło.

Najczęściej zadawane pytania

Jeżeli nie ma na tej liście Twojego pytania, to możesz nam je zadać, pisząc na maila: biuro@zielenwewnetrzach.pl.

Czy mech jest żywy?

Nie. Mchy to rośliny, które są zaimpregnowane w celu utrzymania trwałości. Dzięki temu przez wiele lat zachowują swój urok.

Czy ściana z mchu może faktycznie szybko powstać?

Tak, jest to jedno z najszybszych rozwiązań, jeśli chodzi o zazielenienie przestrzeni. Ustalamy szerokość i wysokość ściany, rodzaj mchu i robimy wycenę. Po Twojej akceptacji ustalamy termin realizacji.

Czy ściany z mchu trzeba pielęgnować?

Nie. Nie trzeba ich podlewać, ani się o nie specjalnie troszczyć. Jedynym ważnym aspektem jest zachowanie odpowiedniej wilgotności tak, aby nie spadła poniżej 40%. To optymalne warunki, aby mech prezentował się kapitalnie pod każdym kątem.

Czy jeżeli mech zrobi się suchy, można go odratować?

Tak, jest to proces odwracalny. Wystarczy ponownie nawilżyć pomieszczenie i mech się zregeneruje, odzyskując swoje walory estetyczne.

Czy mech oczyszcza powietrze?

Nie, nie oczyszcza powietrza. Panele ścienne wykonujemy z mchów i porostów stabilizowanych, a więc nie posiadają właściwości żywych roślin.

Czy panele z mchu nadają się do użytku na ścianach zewnętrznych?

Mchy nie nadają się do użytku na ścianach zewnętrznych, ponieważ nie są odporne na warunki atmosferyczne takie jak deszcz, wiatr czy słońce.

Sprawdź również inne rozwiązania na zielone przestrzenie w Twoim domu lub firmie