Więdną Ci rośliny i czujesz, że nie masz do nich ręki? Zmienimy to!

Rośliny w Twoim domu lub biurze chorują albo zwyczajnie więdną i trzeba je wyrzucać? Umów się na konsultacje, w trakcie których dowiesz się, co może być tego przyczyną oraz w jaki sposób dbać o zdrowy wygląd roślin. Otrzymasz także  spersonalizowane wskazówki dotyczące odpowiedniej pielęgnacji i utrzymania roślinności.

Dlaczego warto zdecydować się na konsultację ze specjalistą
w zakresie fizjologii roślin?

Rośliny, którymi się otaczamy, są żywymi, niekiedy dość delikatnymi organizmami. Oznacza to, że, pomimo braku możliwości poruszania się, rozpoznają swoje otoczenie – podłoże, w którym rosną, natężenie światła, stopień wilgotności powietrza, temperaturę, i reagują na jego zmiany. Są przez to narażone na stres i wystąpienie różnego rodzaju chorób.

Aby rośliny zdrowo rosły i pięknie wyglądały, muszą zostać zapewnione im odpowiednie warunki. Niestety często mimo dobrych chęci, właściciele roślin napotykają wyzwania lub nieświadomie popełniają błędy. Bardzo rzadko widać gołym okiem, gdzie leży przyczyna gorszego stanu roślin. Spośród różnych sposobów radzenia sobie z problemami, coraz popularniejszym jest rozmowa z profesjonalistą, który dopasowuje rozwiązania do danego przypadku.

Dowiesz się jak najlepiej opiekować się roślinami

Otrzymasz dokładne wytyczne wraz z harmonogramem. To taka instrukcja obsługi Twojej roślinności.

Poznasz problemy i zagrożenia domowej pielęgnacji

Uprawie rośliny doniczkowych towarzyszą liczne mity. Ciężko odróżnić to, co jest prawdą. Pomagamy w dojściu do sedna.

Otrzymasz plan działania na zwiększenie witalności roślin

Aby cieszyć się dobrym zdrowiem, trzeba dbać o dietę, ruch i suplementację. U roślin także są wytyczne do przestrzegania.

Zielone Pogotowie, czyli pomoc podstawowa

Po przyjęciu zgłoszenia otrzymasz od nas krótki formularz do wypełnienia. W formularzu poprosimy Cię o opisanie swoich roślin oraz warunków, w jakich rosną. Dzięki temu niemal na sygnale zajmiemy się postawieniem diagnozy oraz udzieleniem odpowiedzi na nurtujące pytania.

Indywidualna rozmowa z ekspertką online

Nasza ekspertka przeprowadzi z Tobą wywiad w dogodnym terminie, aby właściwie ocenić sytuację i zrozumieć Twoje oczekiwania. Na tej podstawie wskaże wytyczne w zakresie odpowiedniej pielęgnacji roślin, które pomogą przywrócić naturalne piękno Twojej zieleni.

Konsultacja z fizjologiem roślin, czyli pełne wsparcie

Zaczynamy od krótkiego formularza, dzięki któremu poznamy Twoje potrzeby oraz oczekiwania. Poprosimy Cię o opisanie swoich roślin oraz warunków, w jakich rosną.

Otrzymasz od nas e-book „Podstaw pielęgnacji roślin domowych”, zawierający informacje o najczęściej popełnianych błędach w domowej uprawie roślin oraz ich chorobach. Już dzięki lekturze możesz rozpoznać niektóre z powodów złej kondycji roślin.

Indywidualna rozmowa z ekspertką online

Nasza ekspertka przeprowadzi z Tobą wywiad w dogodnym terminie, aby właściwie ocenić sytuację i zrozumieć Twoje oczekiwania. Na tej podstawie wskaże wytyczne w zakresie odpowiedniej pielęgnacji roślin, które pomogą przywrócić roślinom ich naturalne piękno.

W ramach podsumowania otrzymasz roczny harmonogram działań, uwzględniający poprawę warunków wzrostu, właściwe nawożenie czy leczenie chorób. To kompletna instrukcja dopasowana do Twojego przypadku.

Jeśli będziesz wymagać dalszego wsparcia, oferujemy pomoc w realizacji zaleceń pielęgnacyjnych.

Jak będzie przebiegać proces konsultacyjny?

1.

Wypełnienie briefu

W krótkim formularzu opisujesz swoje potrzeby, oczekiwania oraz wyzwania, z którymi się zmagasz. To forma ankiety, dzięki której przygotujemy dalszy plan działania.
2.

Wysyłamy e-book (tylko w Konsultacji z fizjologiem)

Najczęściej popełniane błędy i powielane mity w domowej uprawie roślin w jednym miejscu. Lektura “Podstaw pielęgnacji roślin domowych” otwiera oczy na zieloną rzeczywistość i zmienia podejście do roślinności.

3.

Rozmowa z ekspertką na żywo (online)

To nie tylko czas na ustalenie źródeł problemu, ale także na zapytanie o dowolną rzecz w kwestii roślinności, która Cię nurtuje. Problemy rozwiązujemy, a na pytania odpowiadamy.
4.

Rozpisanie harmonogramu działań (tylko w Konsultacji
z fizjologiem)

Otrzymasz listę to-do, czyli wypisane czarno na białym, co musisz zrobić i kiedy, aby kondycja roślin się poprawiła. Możesz to potraktować jako roczną instrukcję obsługi zielonych przyjaciół.

Kto poprowadzi konsultację?

dr Olga Zastawny

Zajmuję się opieką nad roślinami oraz poradnictwem związanym z ich odpowiednią pielęgnacją i utrzymaniem. W swojej pracy wykorzystuję holistyczne podejście łączące pasję do uprawy roślin domowych z wiedzą o ich fizjologii.

Specjalizuję się w zagadnieniach stanów patologicznymi wywołanych czynnikami chorobotwórczymi oraz zaburzeniami wzrostu i rozwoju u roślin. Posiadam stopień doktora nauk biologicznych w specjalności fizjologia roślin, który uzyskałam na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Wiedzę z zakresu fizjologii roślin zdobyłam pracując w laboratoriach w Polsce i za granicą, natomiast doświadczenie w pielęgnacji – pracując jako opiekunka zieleni na Kampusie UJ w Krakowie.

Organizuję spotkania, warsztaty i pokazy popularyzujące wiedzę botaniczną wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Moim celem jest edukacja i pomoc w zakresie odpowiedniej pielęgnacji roślin tak, aby nasi Klienci mogli poznać potrzeby swoich zielonych podopiecznych oraz cieszyć się zdrową, zadbaną roślinnością.

Zieleń We Wnętrzach
Kim jesteśmy?

Jesteśmy zespołem specjalistów z różnych dziedzin (ogrodnictwo, fizjologia roślin), którzy traktują swoją pracę poważnie i z pasją.

Naszą misją jest zazielenienie przestrzeni biznesowych i domowych oraz wydobycie potencjału drzemiącego w każdej roślinie.

Na co dzień kierujemy się sloganem: “Niech rośnie!”, który nie dotyczy wyłącznie roślin, ale także poczucia satysfakcji i zadowolenia naszych klientów.

Swoje rośliny powierzyli nam

Poznaj opinie naszych klientów

Zobacz, co mówią o współpracami z nami osoby, które powierzyły nam opiekę nad roślinami.

Konsultacje z Olgą były świetnym doświadczeniem. Pozwoliły nam lepiej zrozumieć potrzeby naszych roślin oraz wyeliminować nękające je problemy. Otrzymaliśmy szczegółowy plan opisujący krok po kroku co i jak powinniśmy robić. Olga była dla nas również nieocenionym wsparciem w trakcie jego realizacji. 
Z całego serca polecamy, nasze rośliny nigdy nie miały się lepiej.
Daria i Damian

Olga Zastawny

Doktor Nauk Biologicznych o specjalności fizjologia roślin

ZIELEŃ WE WNĘTRZACH Sp. z o.o.

NIP:

676-260-26-34

Adres:

Szlak 77/222

31-153 Kraków, Polska

Porozmawiajmy o roślinach

Wybierz rodzaj konsultacji, który Cię interesuje. Po zamówieniu, otrzymasz wiadomość mailową na podany adres ze wszystkimi szczegółami, wraz z ankietą wprowadzającą.

Masz pytanie?
Pewnie znajdziesz je tutaj.

Jeśli nie ma na tej liście Twojego pytania odnośnie konsultacji, to możesz nam je zadać, pisząc na maila: olga@zielenwewnetrzach.pl.

Porada Zielonego Pogotowia trwa godzinę. Jest to czas, w którym otrzymasz wskazówki i porady dotyczące nurtujących Cię zagadnień z zakresu chorób roślin oraz metod pielęgnacji.

Chcemy dokładnie poznać historię Twoich roślin oraz niepokojące Cię objawy. By precyzyjnie przyjrzeć się Twojemu przypadkowi, przeprowadzimy wywiad trwający 1,5 godziny.

Nie martw się! Jeśli masz problem z identyfikacją gatunków Twoich roślin, pomożemy Ci je określić oraz dobrać prawidłowe metody pielęgnacji.

Oczywiście! Naszą misją jest szerzenie wiedzy na temat odpowiednich metod dbania o zieleń, dlatego dokładamy wszelkich starań, by jak najlepiej odpowiedź na każde pytanie w tym zakresie. Dobieramy również gatunki tak, by były dobrze dopasowane do swoich właścicieli. 

E-book „Podstawy pielęgnacji roślin domowych” możesz zakupić kontaktując się z nami mailowo pod adresem olga@zielenwewnetrzach.pl. Wybierając konsultację z fizjologiem roślin, e-book otrzymasz wraz z usługą.

W harmonogramie uwzględnimy rozpoznanie problemów wpływających na pogorszenie kondycji Twoich roślin oraz sposoby na poprawę warunków ich wzrostu. Rozpiszemy prawidłową częstotliwość zabiegów, takich jak pielęgnacja liści czy podanie nawozu i substancji wzmacniających. Otrzymasz tym samym dokładną instrukcję postępowania ze swoimi roślinami dostosowaną do ich wymagań gatunkowych oraz problemów, z którymi aktualnie się mierzysz.

Harmonogram otrzymasz od nas w przeciągu tygodnia od przeprowadzenia wywiadu.