Dlaczego rośliny?

Jakie korzyści odniesiesz, zazieleniając swoje otoczenie?

Dlaczego żywe rośliny są dobre dla Twojej firmy? Bo wnoszą w Twoje środowisko i zdrowie o wiele więcej, niż tylko „plamę zielonego”. Poniżej tylko kilka z wielu naprawdę dobrych powodów, aby uprawiać rośliny w przestrzeni miejskiej:

1. Zwiększają produktywność

dlaczego-rosliny1Badania prowadzone na amerykańskich uniwersytetach dowiodły, że pracownicy, którzy widzą zieleń ze swojego biurka, kończą pracę do 12% szybciej i są mniej zestresowani, niż ci, którzy pracują w sterylnych biurach.

Połączenie z naturalną roślinnością zwiększa poczucie szczęścia i oraz wpływa na ogólną poprawę wyników pracy.

2. Polepszają jakość powietrza

dlaczego-rosliny2Rośliny produkują tlen. Każdy człowiek w firmie zużywa ok. 5 litrów tlenu na minutę. Więc im więcej tlenu w powietrzu tym lepiej. Powietrze w pomieszczeniach jest często o wiele bardziej zanieczyszczone niż to na zewnątrz.

Według NASA, rośliny mogą usunąć do 87% toksyn w ciągu zaledwie 24 godzin. Im więcej roślin – tym lepiej.

3. Redukują hałas

dlaczego-rosliny3Rośliny mogą być wykorzystane jako bariery dźwiękochłonne w nowoczesnych otwartych biurach. Pomagają zmniejszyć hałas o ok. 5 decybeli.

Dzięki ograniczeniu hałasu, ludzie otoczeni zielenią lepiej skupiają się na swoich zadaniach i są efektywniejsi.

4. Poprawiają zdrowie

dlaczego-rosliny4Obecność żywych roślin w biurze może zmniejszyć ilość zwolnień lekarskich. Rośliny mogą ograniczają przypadki występowania problemów oddechowych oraz bólów głowy powodowanych zanieczyszczeniami powietrza w pomieszczeniach.

A ze względu na naturalną potrzebę kontaktu człowieka z naturalnym otoczeniem – redukują zmęczenie i stres – jedną z najważniejszych chorób cywilizacyjnych XXI w.

5. Ograniczają rachunki

Roślinność może zmniejszyć wydatki na energię elektryczną. Poprzez zapewnienie izolacji i cienia, rośliny regulują temperaturę bez konieczności ciągłego klimatyzowania i ogrzewania.

Badania wykazały, że koszty energii można ograniczyć nawet o 20%, co oznacza, że koszty zakupu roślin nie tylko zwracają się, ale wręcz zarabiają na siebie.

6. Zwiększają kreatywność

dlaczego-rosliny6Badania prowadzone na Uniwersytecie w Teksasie wykazały, że ludzie, którzy pracują w biurach z żywymi roślinami są o ok. 15% bardziej kreatywni.

Prezentują bardziej innowacyjne myślenie, generują więcej twórczych pomysłów i oryginalnych rozwiązań.

7. Wzmacniają prestiż i skłaniają do odwiedzin

dlaczego-rosliny7Budynki i wnętrza wypełnione roślinnością są bardziej przyjazne i chętniej odwiedzane przez gości.

Dzieje się to za sprawą naszej naturalnej tendencji do przebywania wśród natury, a także powyższych powodów, które podświadomie rejestruje ludzki organizm i wpływa na decyzje.

Nie wierzysz?

dlaczego-rosliny_nnNie wymyśliliśmy tego. Wystarczy zacząć odrobinkę grzebać, żeby znaleźć pewne źródła i potwierdzenie tego, że naprawdę dobrze jest mieć rośliny wokół siebie.

Przeczytaj artykuły poniżej, poszukaj samemu w Google lub spytaj nas o dowolną kwestię w tym temacie!