10 najmodniejszych obecnie roślin doniczkowych

Kto z nas nie poddał się kiedyś modzie? Chyba nie ma takiej osoby. Jest jak sinusoida, znika na jakiś czas, by pojawić się za chwilę z jeszcze większą popularnością. Podobnie jak w przypadku ubrań, fryzur, czy szeroko pojętej rozrywce mamy również na konkretne rośliny doniczkowe. Sprawdź o jakie gatunki chodzi i czy nieświadomie nie jesteś 'na czasie' ze swoimi roślinami.

PRL powraca

Nie bójcie się, nie chodzi o ustrój polityczny, choć niektórzy próbują nam to wmówić ;) Zapewne większość z Was pamięta charakterystyczne dla tych czasów paprocie na stojakach. Jest to chyba najbardziej charakterystyczna roślina doniczkowa tamtych czasów. Oprócz tego pojawiały się diffenbachie, trzykrotki, rzadziej krotony i fikusy. W latach ’90 wymienione wyżej rośliny przestały być tak popularne i pożądane. Z czasem zastąpiły je zamiokulkasy, sansewierie oraz falenopsisy. Obecnie zaczęła powracać moda na rośliny 'z komuny', choć oczywiście urodzinowo-imieninowe falenopsisy tak szybko nie odejdą w zapomnienie.

Królowie instagramu

Wszystko za sprawą internetu w którym można znaleźć całą masę zdjęć z aranżacjami wnętrz pełnych roślin. Niekwestionowanym królem instagramu jest fikus lirolistny, a królową monstera dziurawa. Efekty internetowych kampanii widać w sklepach z roślinami, w których ciężko jest już dostać roślinę z dziurawymi liśćmi. Dalej w hierarchii, na zdjęciach, zaczynają się pojawiać bananowce oraz 'pieniążki'. Do łask wróciły również paprocie, głównie ze względu na swoje fantastyczne właściwości oczyszczające. Także odwiedzając swoich dziadków może się okazać, że ich rośliny doniczkowe są bardziej trendy niż Wasze ;)

10 najmodniejszych obecnie roślin doniczkowych

  1. Ficus lirolistny – Ficus lyrata
  2. Fikus benjamina – Ficus benjamina
  3. Sansewieria gwinejska – Sansevieria trifasciata
  4. Wilczomlecz palczasty – Euphorbia tirucalli
  5. Pilea peperomiowata – Pilea peperomioides
  6. Nefrolepis wyniosły – Nephrolepis exaltata
  7. Sagowiec odwinięty – Cycas revoluta
  8. Areka – Chrysalidocarpus lutescens 
  9. Monstera dziurawa – Monstera deliciosa
  10. Bananowiec – Musa

Co tydzień o tej porze będziemy publikować dokładniejszy opis każdej z wymienionych roślin, aby jeszcze bardziej ułatwić Wam wybór. Jeśli jednak potrzebujesz natychmiastowej pomocy skontaktuj się z nami tutaj.