Mygdal – lampa z zielonym wnętrzem

Jakiś czas temu prezentowaliśmy Wam terraria z roślinami, poznaliście również Zielone Słoiki. Dziś pokażemy Wam coś jeszcze lepszego. Połączenie terrarium i lampy, które zapewnia roślinie ideale warunki do życia przez nawet kilka lat, a wszystko bez ingerencji człowieka. Oto Mygdal.

fot. We Love Eames

'Lampa została zaprojektowana po to, aby możliwa była uprawa roślin nawet w pomieszczeniu bez okien. Wyszliśmy na przeciw oczekiwaniom osób, które chcą mieć zieleń w swoich pomieszczeniach, ale nie mają do tego odpowiednich warunków' – tłumaczą twórcy: Emilia Lucht i Arne Sebrantke ze studia projektowego Nui.

fot. www.nui-studio.com

Było wiele koncepcji jak produkt miałby finalnie wyglądać. Ostatecznie projektanci zdecydowali się na wybranie koncepcji pod nazwą Mygdal, dzięki której nie musimy dostarczać roślinie światła zewnętrznego oraz wody (Lampa działa na zasadzie zamkniętego terrarium).

fot. We Love Eames

Kolejnym krokiem było stworzenie szablonu dla szklanej części lampy. Tutaj przydała się glina.

fot. We Love Eames

Później szkło musi zostać wydmuchane. Do tego przyda się drewniana forma.

fot. We Love Eames

Następnie szklarz nadaje kloszowi ostateczny kształt…

fot. We Love Eames

… już prawie.

fot. We Love Eames

Efektem końcowym są dwie wersje: lampa wisząca i lampa stojąca. Każda z nich ma w sobie miejsce na roślinę, której dostarczane jest światło za pomocą diody LED o odpowiednich parametrach.

fot. We Love Eames

Ciekawostką jest jeszcze to, że stojąca lampa ma niezwykłe właściwości. Otóż została zastosowana specjalna powłoka szklana, która jest w stanie przewodzić prąd i dostarczyć ją do lampy. Dzięki czemu niepotrzebny jest przewód łączący źródło światła (lampa LED) ze źródłem zasilania.

fot. We Love Eames

Lampa tworzy swojego rodzaju zamknięty ekosystem z wodą, podłożem i światłem.

fot. www.nui-studio.com

Co myślicie o takiej lampie? Podzielcie się swoją opinią ;)