Zieleń w galeriach handlowych – Futura Park

Informacje podstawowe:

Centrum handlowe położone w Modlniczce, tuż przy granicy z Krakowem. W galerii znajduje się kilkadziesiąt sklepów, głównie odzieżowych.

Futura Park

Futura Park

Okiem ogrodnika

Kilka miesięcy temu, gdy odwiedzałem i opisywałem Wam Galerię Bronowice, nie sądziłem że trafie na równie słabe miejsce pod względem zieleni, a jednak. Futura Park zdeklasował konkurencję i chyba już teraz mogę uhonorować go mianem najmniej zazielenionej galerii w Krakowie (nie oszukujmy się, Modlniczka to już praktycznie Kraków ;) ). A dlaczego tak sądzę? W całej galerii nie ma ani jednej rośliny (nie brane są pod uwagę kwiaciarnie i sklepy z własną zielenią). Zwiedzając 2 poziomy przestrzeni handlowej nie trafiłem na ani jedną doniczkę. Nie pojawiły się nawet sztuczne rośliny. Totalna pustynia. Zobaczcie sami.

Futura Park

Futura Park

Futura Park

Futura Park

Futura Park

Futura Park

Futura Park

Futura Park

Przez chwilę myślałem że honor uratują trzy kawy rosnące na stolikach, ale okazało się, że to miejsca dla klientów kawiarni, a raczej sklepokawiarni.

Futura Park

Futura Park

Spis roślin:

brak roślin

Podsumowanie

Pomimo dużej przestrzeni możliwej do zagospodarowania, w galerii nie ma ani jednej rośliny, ani nawet jej imitacji. Proste rozwiązanie jakim jest klasyczny zestaw ‚sansewieria + zamiokulkas’ z pewnością ożywiłby to miejsce. Jedyne co Futura pozostawiła w mojej pamięci, to piekące oczy (efekt Syndromu Chorego Budynku).

Ocena pod względem zieleni: 0/10

Lista najlepszych galerii:

  1. Bonarka City Center – 9/10
  2. Galeria Kazimierz – 5/10
  3. Krokus – 5/10
  4. Galeria Plaza – 4/10
  5. Solvay Park – 3/10
  6. Galeria Bronowice – 1/10
  7. Futura Park – 0/10

A Wy co myślicie o braku roślin w tej galerii?
Już wkrótce kolejna recenzja krakowskiego centrum handlowego.