Najlepsza roślina do wnętrz 2016 roku została wybrana

Podczas tegorocznego National Plants at Work Week organizowanego przez eFIG, wybrano Rhipsalis jako roślinę roku do wnętrz. Sędziowie brali głównie pod uwagę rośliny, które sprawiają że człowiek czuje się przy nich lepiej, pomagają się zrelaksować, a do tego są łatwe w uprawie.

(Fot.: archiwum.allegro.pl)

Fot.: archiwum.allegro.pl

Patyczak

Rhipsalis został prawie jednogłośnie wybrany przez jury, które spotkało się pod koniec czerwca. Nad wyborem obradowali m.in. projektantka ogrodów Claudia de Yong, Matthew Appleby z Horticulture Week i autorka bloga ‚Flowerona’, Rona Wheeldon.

Fot.: www.hortweek.com

Fot.: www.hortweek.com

‚Z powracających do łask roślin domowych, rhipsalis wzbudza największe zainteresowanie i robi bardzo dobre wrażenie. Do tego jest na prawdę łatwy w utrzymaniu, więc idealnie nadaje się do biura. Wprowadzanie roślin do takich miejsc jest dobre dla samopoczucia, zdrowia i produktywności osób w nim przebywających’, mówi Ian Drummond, jeden z nowych ambasadorów eFIG.

Rhipsalis zwany potocznie patyczakiem, to sukulent z rodziny kaktusowatych. W stanie naturalnym występuje w Ameryce Północnej, a ich pędy osiągają nawet do 9 m długości! Najczęściej rośnie w koronach drzew, gdzie porasta rozwidlenia gałęzi. W naszym klimacie uprawiany jest jako roślina doniczkowa. Jest bardzo łatwy w uprawie. Doskonale znosi duże nasłonecznienie i niską wilgotność. Jedyne co trzeba robić to od czasu do czasu spryskać jego pędy wodą.

Zielona taksówka

Tymczasem podczas ‚tygodnia z roślinami’ uruchomiono ciekawą taksówkę.

Fot.: www.facebook.com/interiorlandscapers

Fot.: www.facebook.com/interiorlandscapers

‚Będąc businessman’em pędząc z jednego spotkania na drugie, często kończysz swoje przygotowania w taksówce. Wszyscy wiemy, że zieleń ma bardzo pozytywny wpływ na osoby pracujące w jej otoczeniu, więc taksówka jest idealnym miejscem na stworzenie zielonego biura’, mówi Drummond.

Fot.: theflorist.co.uk

Fot.: theflorist.co.uk

‚Teoria mówiąca o tym, że zieleń w miejscach w których pracujemy wpływa pozytywnie nie tylko na nasze zdrowie, ale również na produktywność i kreatywność, została potwierdzona wieloma badaniami. Jednym z wielu założeń biofilii jest konieczność kontaktu z naturą – można powiedzieć, że mamy zapisane to w genach. Wprowadzenie roślin do naszych wnętrz jest najprostszym rozwiązaniem by spełnić tą potrzebę’, mówi Chris Jenkin, przewodniczący eFIG.

Podoba Wam się roślina roku 2016? Co myślicie o zielonej taksówce?