‚Nie tylko parapet’ – czyli gdzie umieścić rośliny w pomieszczeniu

Czy chcemy tego czy nie, większość naszego czasu spędzamy w pomieszczeniach: w mieszkaniu, biurze bądź też innym lokalu. Praktycznie wszystkie z nich są zagospodarowane co do cm² i choćbyśmy chcieli nie upchniemy tam już nic. Co jeśli chcemy wzbogacić wnętrze o rośliny? Najczęściej jest już za późno, ponieważ nikt nie przewidział dla nich miejsca (nie licząc tak przez nas wszystkich uwielbianych parapetów). Gdy już znajdziemy skrawek przestrzeni na donicę, okazuje się że jest to ciemny róg pokoju w którym większość roślin nie ma szans na normalny wzrost i rozwój. Innym przykładem jest biuro. Gdzie ląduje wtedy roślina? Tak, dokładnie, na biurku, a najczęściej jej przedstawicielem jest marna miniaturka sansewierii, bo nic innego się tam nie zmieści. Przyczyną jest jak zwykle brak wolnej przestrzeni. Niektórzy powiedzą: „Poza parapetem nie ma tutaj miejsca na jakieś doniczki, niech tak zostanie.” W tym i kolejnych artykułach postaram się Wam udowodnić, że tak nie jest i wbrew pozorom posiadamy masę wolnej przestrzeni, na którą na co dzień po prostu nie zwracamy uwagi.

A teraz szybki test! Spójrzcie do góry na to co macie nad głową. Co widzicie? Jestem pewien, że większość z Was odpowiedziała, że pusty sufit. Niezagospodarowany, pusty sufit. Idealne miejsce na rośliny.
Jednym z najprostszych rozwiązań na które ostatnio wpadłem jest wisząca donica… ale żeby było ciekawiej to odwrócona.

Fot.: www.odwroconedoniczki.pl

Fot.: www.odwroconedoniczki.pl

Nie bójcie się, roślina nie spadnie Wam na głowę, jest odpowiednio zabezpieczona. Dzięki zbiornikowi na wodę w donicy, nie musimy biegać z konewką do każdej z nich co kilka dni. Zapas wody wystarczy na około miesiąc.

Fot.: www.odwroconedoniczki.pl

Fot.: www.odwroconedoniczki.pl

Odwrócone donice zapewniają oszczędność miejsca i czasu a zarazem zapewniają efekt WOW!
Kolejne pomysły już wkrótce na naszym blogu! Nie masz pomysłu na wprowadzenie roślin do swojego pomieszczenia? Napisz do nas tutaj