Dawniej smok, dzisiaj smog – czyli jak skutecznie walczyć z przeciwnikiem z powietrza cz. 3

Dobrze, ale jak powinni się chronić mieszkańcy królewskiego miasta? Nie wychodzić ze swoich mieszkań i czekać z nadzieją na wichurę lub deszcz? Przecież jakoś trzeba funkcjonować, iść do pracy, na zakupy lub spotkanie. Pewnym rozwiązaniem są maski, które rozchodziły się ostatnio jak ciepłe bułeczki. Generalnie maska zawierająca filtry Hepa w dosyć niezłym stopniu może nas chronić przed pyłami zawieszonymi w powietrzu. Natomiast w żadnym stopniu nie chroni nas przed gazami szkodliwymi, które w smogu się znajdują: związku siarki, azotu, metali ciężkich. Na niewiele zda się też maska papierowa, z czasem zaczęlibyśmy oddychać toksynami, które zgromadziły się w masce.

Fot.: www.krakowskialarmsmogowy.pl

Fot.: www.krakowskialarmsmogowy.pl

Przebywam bardzo krótko poza budynkami, mam maskę, a w moim mieszkaniu na pewno jest czyste powietrze, jestem bezpieczny. Jeśli tak myślisz to jesteś w błędzie! Już wcześniej na blogu przedstawialiśmy problemy związane z pomieszczeniami (link). Poza substancjami emitowanymi przez nasze wyposażenie wnętrza, zanieczyszczenia dostają się również z zewnątrz. Przynosimy je na sobie, dostają się przez wentylacje, a jak wiadomo mieszkanie od czasu do czasu trzeba po prostu przewietrzyć.

Fot.: www.onet.pl

Fot.: www.onet.pl

Rozwiązaniem są różnego rodzaju filtry powietrza. Ich wadą jest po pierwsze wysoka cena (dobrej jakości filtr kosztuje ponad 1500 zł), po drugie fakt, że będzie on generował większe rachunki za energię, a po trzecie to kolejny plastik w Twoim pomieszczeniu. Mamy lepsze rozwiązanie! Jest tanie, nie generuje dodatkowych kosztów, a jeśli już to o wiele mniejsze od swojej konkurencji, jest naturalne i dodatkowo komponuje się z każdym wnętrzem. Tak, zgadliście! To rośliny.
Wszystkie zalety płynące z posiadania roślin w pomieszczeniu przedstawialiśmy już wcześniej tutaj na przykładzie zielonych ścian. Jeśli jednak nie jesteś przekonany do tego typu rozwiązań, możesz wprowadzić rośliny w zwykłych donicach.
Tylko jakie gatunki dobrać, żeby spełniały swoje zadanie, a jednocześnie nie uschły z powodu złego stanowiska? Jeśli chcesz się tego dowiedzieć, śledź naszego bloga. Już wkrótce lista ’10 najlepszych roślin do oczyszczania powietrza’!
Nie chcesz czekać i potrzebujesz natychmiast gotowego rozwiązania? Skontaktuj się z nami już teraz!